Portfolyo: Güneş Sönmez

Merhaba,

Fujiwalk içeriğimizi genişletmek ve sizlere alanında uzman ve değerli fotoğrafçıları tanıtmak adına portfolyo paylaşımlarımıza bugün itibariyle başlıyoruz. Her hafta bir fotoğrafçı dostumuzu sizlerle buluşturmayı hedefliyoruz.

İlk konuğumuz Nü ve kurgusal çalışmalarını uzun süredir keyifle takip ettiğimiz Sevgili Güneş Sönmez. Kendine has bakış açısı ve yaratıcı çalışmalarını sizlerle paylaşmaktan keyif alıyoruz.

Güneş Sönmez

Marmara Üniversitesi –İşletme Bölümü mezunuyum. Profesyonel hayatımda ;Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Uzman’ı olarak  görevime devam etmekteyim. 2013 senesinde fotoğraf ile tanıştım. Fotoğrafın anlatım gücünden  büyülendim. Kelimeleri kullanmadan imgeler yoluyla bunları ete kemiğe dönüştürmek büyüleyici bir yolculuk değildir de nedir ?

Fotoğraflarım bu zamana kadar çeşitli yerel ve uluslararası basın yayın kuruluşlarında yayınlandı. Bunlar Gezgin Photo , Arcadia Magazine, Better Photography, Digital Slr Photography , Adore Noir  Black & White Fine Art Photography .2016 senesinde Salt Galata’nın düzenlediği Belgesel Günleri kapsamında  Demiryolu Manzaraları serim gösterime hak kazandı. Yine 2018 senesinde  Loosenart Mag /Gallery ‘nin açtığı “About Me “ konulu uluslararası fotoğraf yarışmasında fotoğrafım seçilip Roma’da 13-23 Nisan tarihleri arasında karma sergide yer aldım. Sosyal mecrada instagramda az ama öz fotoğraflarımı yayınlıyorum. (https://www.instagram.com/freya_senug/).

Fotoğrafta üretim alanım, simgeler aracılığıyla duygulara sesleniş; insanın iç dünyasına yolculuk etmek. Sözlerimi bir alıntıyla bitirmek istiyorum : “  Eğer hikayeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” –LEWIS HINE

Güneş Sönmez
Güneş Sönmez
Güneş Sönmez
Güneş Sönmez
Güneş Sönmez
Güneş Sönmez
Güneş Sönmez
Güneş Sönmez
Güneş Sönmez
Güneş Sönmez
Güneş Sönmez
Güneş Sönmez
Güneş Sönmez
Güneş Sönmez
Güneş Sönmez
Güneş Sönmez

Güneş Sönmez’e portfolyosunu bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Yazar: www.huseyinaldirmaz.com

Lütfen bu gönderiyi paylaşın, bilgi paylaştıkça çoğalır. Beni İnstagram'da takip etmeyi unutmayın. @huseyinaldirmaz