Sergi: ‘Ladalands’ Engin Güneysu

Merhaba arkadaşlar.
Sizlere güzel bir sergi haberi vermek istiyoruz. Engin Güneysu’nun ‘Ladalands’ isimli sergisi mutlaka görülmesi gereken emek verilmiş bir sergi bize göre. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Engin Güneysu’nun beş farklı ülkede Sovyetler Birliği etkilerini gözlemlediği “Ladalands” adlı fotoğraf sergisi 5-26 Kasım tarihleri arasında Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde ziyaretçileri ile buluşacak.

Sergi, Sovyetler Birliği’nin izlerini taşıyan Asya’daki Türk Cumhuriyetleri ve bir Latin Amerika ülkesi olan Küba da dahil birçok ülkedeki köklü kültürün günümüz tarihine nasıl yansıdığını gösteriyor.

Üretimi Sovyetler döneminde başlayan ve 2000’li yıllara kadar devam eden Lada otomobillerinin okyanuslar arası yolculuğu, “Ladalands” sergisi ile günümüz kültürlerine fotoğrafik bir bakış açısı sunuyor.

“Engin Güneysu’nun ‘Ladalands’ adlı serisinde, Asya ülkelerinden Latin Amerika’ya, farklı coğrafyalarda kendine has gözlemiyle, Eski Sovyetler Birliği kültürünün en önemli öğelerinden Lada’nın günümüz Sovyet etkisi olan kültürlerine nasıl yansıdığını görüyoruz.”

Aida Teimourlouie’nin sergi yazısından.

Açılış: 5 Kasım Cuma saat 19:00

buy-kamagra-oral-jellies.com

Lütfen bu gönderiyi paylaşın, bilgi paylaştıkça çoğalır. Beni İnstagram'da takip etmeyi unutmayın. @huseyinaldirmaz