Photoshop Monochrome Fotoğraf Düzenleme Teknikleri

Hüseyin Aldırmaz ile Photoshop Monochrome Atölyesi :

Biliyoruzki fotoğrafı çekmek kadar sunmak da çok önemli. Günümüzde ister analog ister çok gelişmiş dijital fotoğraf makineleri kullanın makinadan çıkan görüntü bizi çoğu zaman tatmin etmeyecek ve anlatımımızı eksik bırakacak niteliktedir. Bu yüzden fotoğraflarımızı photoshop ve benzeri yazılımlarla istediğimiz görüntü seviyesine ulaştırmamız ve anlatımımızı güçlendirecek etkiyi yaratmamız gerekmektedir. “Makinadan çıktığı gibi” söylemi gereksiz ve bir o kadar da yanlış bir söylemdir çünkü iyi bir fotoğrafçı makine üreticilerinin hazır renk ve monochrome algoritmalarına bağlı kalmadan kendi dilini geliştirebilen kişidir. Gelin Photoshop içinde fotoğraflarınıza nasıl etkili monochrome teknikleri uygulayabileceğinizi birlikte öğrenelim.

Photoshop programı sadece fotoğrafçılar için değil ,web arayüz tasarımcıları, grafikerler, 3d modelleme yapanlar ve hatta video düzenleyenler için de çok gelişmiş imkanlar barındıran bir programdır. Bu eğitim sadece “Fotoğrafçılar için photoshop” konularını içerdiğinden daha spesifik ve daha hızlı şekilde, gereksiz konulardan arındırılarak sadece photoshop monochrome konularına odaklanmanızı sağlayacak ve sağlıklı bir şekilde ilerlemenize olanak verecek.

Eğitimin Düzenlenişi:

Eğitim programının tamamı Zoom programı üzerinden canlı yapılacaktır. Böylelikle Türkiye’nin her yerinden eğitime katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim canlı yapılacağı için eğitmenle sürekli, sanki yüz yüzeymiş gibi etkileşim halinde olabilecek ve istediğiniz an istediğiniz kadar soru sorabileceksiniz. Zoom programıyla eğitimi tablet veya bilgisayarlarınızdan ve hatta cep telefonlarınızdan bile takip edebileceksiniz.

Eğitim sonucu : 

Bu eğitimin sonunda monochrome ya da renkli fotoğraflarınız üzerinde istediğiniz uygulamaları yapabilecek ve dijital fotoğraf düzenleme aşamasına geçiş yapmış olacaksınız.

Gerekli Ekipman :

Atölye konuları uygulamalı olacağından eğitim süresince anlatılacak konuları takip etmek için yanınızda (içinde İNGİLİZCE Adobe Photoshop CC ve üzeri programı bulunan) taşınabilir bilgisayar, mouse ve bir not defteri getirilmesi gerekmektedir.

Eğitim Seviyesi:

Katılımcıların temel fotoğraf ve temel bilgisayar bilgisine sahip olması gerekmektedir.

Eğitim süresi :

Eğitim 3 oturum toplam 9 saat sürecektir.

EĞİTMEN :

Hüseyin Aldırmaz

Benim için görme her şeyden önce gelir. Yaşamı yaratıcı belleğimden süzerek sözcüklere dökmek yerine, görsel bir algıyla resimsel kodlara çevirerek varoluşumu simgelere dönüştürüyorum. Objelerin yansımasının zihnimde oluşturduğu görüntülerle kurduğum bağı, mekanik bir aygıt vasıtasıyla üçüncü boyuttan iki boyutlu perspektif düzlemine yansıtıyorum.

Zaman içinde her bir an bir diğerini kovalıyor. Hayatın sürekliliği içinde görüntülerin bende oluşturduğu çağrışım, içimdeki heyecanın an’lara bölünerek bütünden parçalara ayrılmasını sağlıyor. Her bir an benliğimin bir parçası olarak kayıt altına alınıyor.

Fotoğraf, hayatımın bir yansıması, ruhumun dışavurumu. Yaşamı hissedebilmenin yolu imgelere tutunmak, düş ile gerçek arasında bir an yakalamak ve onu tüm benliğinizle izleyiciye aktarmaktır.

Fujifilm Global (Japonya) tarafından dünya çapında “X-Photographers” unvanı ile onurlandırılan 3. Türk Fotoğraf sanatçısı oldu.

Fujifilm İstanbul eğitim merkezinde eğitim danışmanlığına devam etmektedir.

Çalışmalarından örnekler:

https://www.huseyinaldirmaz.com

https://www.instagram.com/huseyinaldirmaz/

https://www.flickr.com/photos/huseyin_aldirmaz/