Masters Of Photography-Henrı Cartıer-Bresson

Merhaba

Uzun süredir üzerinde çalıştığım ve Fujifilm Türkiye YouTube kanalında canlı yayınını yaptığım ‘Masters of Photography / Henri Cartier-Bresson sunumum Fujiwalk YouTube kanalında yayına girdi. İki saati aşan bir programla Ustanın fotoğrafa bakışına tanık olduk.

Henri Cartier-Bressonu daha fazla anlamayı hedeflediğim bu sunum ile fotoğraflara sadece bakıp geçmek değil onları incelemenin de önemini göstermek istiyorum. Usta fotoğrafçı Henri Cartier-Bresson adeta bir flaneur gibi sokakları arşınlarken bizlere de kılavuz oluyor. Onun ayak izlerini kullanarak fotoğraflarını ve hayata bakışını anlamaya çalışıyoruz.

Masters Of Photography serisi aslında 17 usta fotoğrafçıyı kapsıyor. Mümkün olduğunca fazla fotoğrafçı hakkında okumalar yaparak bunları sizlere ulaştırmak istiyoruz. Sizlerde bize destek olmak için youtube kanalımızı takip ederseniz çok mutlu oluruz.

Kaynak:
Bu videodaki fotoğraf okumaları ‘Aperture Masters of Photography-Henri Cartier-Bresson’ kitabından alıntılanmış ve üzerine kendi yorumlarım eklenmiştir.

Keyifli izlemeler.

Yazar: www.huseyinaldirmaz.com

Lütfen bu gönderiyi paylaşın, bilgi paylaştıkça çoğalır. Beni İnstagram'da takip etmeyi unutmayın. @huseyinaldirmaz